OPRAWA FLEXCOVER

Oprawa flexicover

Drukarnia MATRIX wykonuje oprawę flexcover

Nasza drukarnia offsetowa oraz drukarnia cyfrowa proponuje oprawę drukowanych przez nas publikacji na bardzo wiele sposobów.

Chcemy tutaj zaprezentować Państwu oprawę Flexcover (lub Flexicover), która jest jedną z wykonywanych przez nas opraw. Oprawa Flexcover łączy w sobie cechy oprawy miękkiej i oprawy twardej dlatego czasami oprawa ta jest nazywana potocznie oprawą pół-twarda.

Słowo Flex możemy przetłumaczyć na język polski jako elastyczny, a słowo cover to zwyczajnie okładka, tak więc znaczenie słowa Flexicower to :elastyczna okładka". i to jest najważniejsza cech oprawy Flexcover.

Oprawa łączy w sobie cechy oprawy twardej i dlatego wkład jest szyty nićmi. to powoduje ze publikacja tak oprawiona będzie bardzo trwała i odporna na wielokrotne otwieranie i dlatego ma zastosowanie do oprawy kalendarzy książkowych, czy przewodników.

W oprawie Flexcover okładka nie jest okładką twardą wykonaną z tektury tylko jest wykonana z winylowych materiałów pokryciowych o gramaturze od 300 do 440 g/m2.

Dzięki pominięciu okładki twardej oprawa ta jest tańsza przy zachowaniu cech wytrzymałościowych oprawy twardej oraz lżejsza, co ma znaczenie w przypadku przewodnika lub kalendarza, który nosimy ze sobą.

Charakterystyka najczęściej wykonywanych w naszej drukarni publikacji w oprawie Flexcover:

  • druk wkładów publikacji oprawianych metodą Flexcower wykonujemy w technologii druku offsetowego farbami CMYK, możemy też użyć też farb w skali Pantone lub HKS
  • druk wkładów publikacji niskonakładowych które mają być oprawiane oprawianych metodą Flexcower wykonujemy w technologii druku cyfrowego w palecie barwnej CMYK
  • okładki Flexcower drukowane są techniką sitodruku lub termotransferu

Oto najczęściej wykonywane procesy uszlachetnienia publikacji oprawianych metodą Flexcover:

  • publikacja może zostać wyposażona w elegancką obwolutę drukowana offsetowo lub cyfrowo w skali barwnej CMYK
  • wnętrze publikacji może zostać zabezpieczone lakierem offsetowym błyszczącym lub matowym